náhled

Beach cup ITÁLIE 2017

30. 6. - 16. 7. 2017

Na zájezdu v roce 2017 se nám sešla vážně suprová parta lidí! Počet účastníků se oproti minulému roku ještě trochu navýšil (celkem s námi jelo 120 lidí různých věkových kategorií), někteří s námi byli jen týden a v polovině zájezdu je vystřídali další. Každopádně ti, kdo byli jen na týden rozhodně měli ostatním co závidět! Počasí nám přálo a atmosféra dní byla parádní :P
Tato Itálie byla jak pro lidi, kteří beach nebo šestkový volejbal hrají výkonnostně, rekreačně, začínají, nebo se věnují spíš opalování a plavání v moři :) Kdo chtěl, měl možnost účastnit se připraveného denního program, kdo nechtěl, mohl se věnovat něčemu jinému.
Náš den pravidelně začínal porcí pohybu připravenou dvěma kondičními trenérkami, Zuzkou a Andy. Na programu bylo rozcvičení, zpevnění, závodění, apod., což nás donutilo rychle se probrat a zároveň nás to dobře připravilo na navazující beachové tréninky.
Ty probíhaly v celkem 9 výkonnostních skupinách rozdělených pro kluky a holky zvlášť (kromě začátečníků). Mezi našimi letošními trenéry se nově objevili i např. Kačka Valková, juniorská beachvolejbalová reprezentantka a nahravačka Ostravského volejbalového klubu; Dominik Šesták a Peťa Šádek - naši kamarádi z pražského beachvolejbalového písečku.
Po dopoledních tréninkách většina hráčů pokračovala hrou, sledovala ostatní, dále trénovala nebo se rochnila v moři. Po obědě jsme zůstávali na apartmánu nebo se chladili u bazénu, abychom načerpali nové síly na další odpolední aktivity. 
Aktivní část našeho odpoledne často otevíraly až bazénové aktivity nebo jóga v areálu ubytování. Všechna tato cvičení, akce a hry iniciovaly naše kondiční trenérky a byla to fakt sranda! Hned po skončení cvičení nebo her jsme se všichni společně vydávali znovu na kurty vzdálené asi 10 minut autobusem nebo 15-20 minut pěšky od apartmánů.
Na odpolední tréninky měli skoro všichni jiného trenéra než na ranní trénink a po tomto tréninku znovu následovala volná hra, válení, moře, spikeball anebo turnaje.
Během obou týdnů pobytu jsme, jak je naším zvykem, odehráli jeden velký společný turnaj. V prvním týdnu to byly mixy - turnaj pojmenovaný Beach cup a rozdělený do dvou kategorií (pokročilí/ začátečníci a mírně pokročilí) - a v druhém týdnu to byl turnaj mužů a turnaj žen. Zápasy nám tak občas nahrazovaly volnou hru, ale boje, zkušenosti a ceny za to stály :) 
V mixech turnaj s přehledem vyhrála dvojice Dominik Šesták s Markétou Majdákovou, mužskému turnaji dominovali Martin Kop s Markem Šulcem a v ženách zvítězily Ruby Pavoučková s již zmíněnou Markétou Majdákovou.

Italský zájezd v našem podání byl fakticky unikátním počinem v českém beach volejbalovém prostředí mimo jiné proto, že se jej zúčastnili a spolupracovali na něm mladí trenéři z několika pražských beachových areálů - Beachklub Pankrác, Domyno Sportovní Akademie, Beach Service a trenéři šestkového volejbalu. Letos byla i pro nás novinkou pomocná ruka zkušené hráčky a trenérky Markéty v pozici trenérského dozoru, která během tréninků obcházela všechny výkonnostní skupiny, porovnávala výkonnost hráčů, hodnotila práci trenérů a dávala nám zpětnou vazbu. Jsme moc rádi, že se díky tomu od sebe mohli naši trenéři vzájemně učit a že jsme tak mohli zajistit opravdu vyrovnané rozdělení jednotlivých tréninkových skupin.

V průběhu pobytu účastníci dostali celkem tři dny volna, kdy mohli navštívit nedaleký aquapark v sousedním Lignanu/ historicky významné město Benátky/ dospat spánkový deficit/ koupat se v bazénu nebo v moři, pojídat pizzu, cpát se výbornou italskou zmrzlinou, objevovat krásy okolí Bibione nebo nakupovat na hlavní třídě - v Bibione se toho dá dělat jednoduše dost.
Ve volných dnech nebo po večerech jsme také stihli několik venkovních promítání filmů na velké plátno a jednu skupinovou návštěvu blízkého lunaparku - autíčka, Matterhorn, skoky z několika metrů, legendární Korzár, a další (někdo těch návštěv stihl i více)... :)


it2016_smal.jpg

ukazka ubytovani.jpg

10557295_10205303317293025_1739431252987864098_n.jpg

 

kontakty na organizátory:
Hanka Ledvinková: 777 818 510, hanina.led@seznam.cz
Filip Foglar, 774 900 809, filip.foglar@gmail.com

 

Powered by nPress ~ administrace