náhled

Osobnosti

palinek.jpgMichal Palinek

Michal Palinek byl vynikající český volejbalista a beach volejbalista, v současnosti působí jako trenér reprezentace České republiky v beach volejbale. Byl mistrem Evropy 1996 a účastníkem OH (Atlanta 1996 a Sydney 2000), také působil jako trenér reprezentace šestkového volejbalu. Je jedenáctinásobným mistrem ČR a ČSFR ve volejbale i beachvolejbale.

Delší dobu registruje a podporuje naše pravidelné turnaje a osobně nás přišel navštívit na jeden z našich turnajů. Porozprávěl s účastníky a taky přinesl cenu pro nejšikovnějšího hráče, kterým se dle jeho názoru stal protentokrát Lukáš Hochmann – gratulujeme!

 

javorsky.jpgMiroslav Javorský

Miroslav Javorský je bývalý profesor tělesné výchovy na Gymnáziu Budějovická, je dodnes aktivním tenistou, volejbalistou, lyžařem a především cyklistou, i přes to že v nedávné době oslavil krásné 75. narozeniny. Od začátku podporuje turnaje Beach cup, rozšiřuje je v povědomosti u nejmladších studentů gymnázia a na několik turnajů přišel osobně fandit.

Od svých čtyř let lyžoval a do svých osmnácti se několikrát zúčastnil mistrovství republiky. Po zranění kolene musel opustit sjezdovky a začal s atletikou – běhy na středních tratích, díky čemuž se dostal během zimní přípravy k běhům na lyžích. Právě na běžkách dosáhl až úrovně reprezentace a akademické reprezentace. Kvůli dalšímu zranění skončil s aktivní činností na nejvyšší úrovni a stal se klubovým trenérem Slavie Vysoké školy Praha, s aprobací trenéra 1. třídy lyžování pro všechny disciplíny. Následujících 21 let se živil právě jako profesionální trenér na trenérsko-metodickém úseku ČSTV (Český svaz tělesné výchovy), nejprve lyžování, po nedlouhé době i volejbalu. Poté byl devět roků vedoucím pracovníkem odboru sportu ČSTV, následně tento post opustil a uchýlil se k výchově dětí na Gymnáziu Budějovická. Tam jeho satisfakci z mezinárodních úspěchů nahradila radost a nový cíl přivést děti ke sportu a k jejich kladnému vztahu ke sportu, především volejbalu. Na škole působil 12 let, tedy až do roku 2011.

Díky jeho postu v ČSTV, který byl nejvyšší možný bez stranické příslušnosti, vykonával na pěti Olympijských hrách funkci garanta a trenéra lyžování. Mezi jeho svěřence patřili reprezentanti, z nichž se většina úspěšně uplatnila i v roli trenérské, na příklad ze skokanů Remza, Schlank, Motejlek a Raška, z běžeckého sektoru Ziller, Honsů a Rázl a ze sjezdařů Sochor, Zeman, Charvátová a Šoltysová. Při jeho činnosti ve volejbalovém úseku ČSTV pracoval a spolupůsobil s reprezentačními trenéry (Evžen Krob, Petr Kop, Zdeněk Pomr, Antonín Kyndr, Richard Böhnisch, Miroslav Nekola, Karel Láznička, Pavel Kadeřábek) na řadě vrcholových soutěží a univerziád, dvou mistrovství Evropy a dvou mistrovství světa.

Aktuálním sportovním úspěchem Mirka Javorského je 212 km za jeden den na horském kole v srpnu 2011, spolu se dvěma absolventy gymnázia.

 

kontakty na organizátory:
Hanka Ledvinková: 777 818 510, hanina.led@seznam.cz
Filip Foglar, 774 900 809, filip.foglar@gmail.com

 

Powered by nPress ~ administrace